sireh
02 فروردین 1402 - 17:38

۱۴ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری سرایان بازدید کردند

بیرجند- رئیس میراث فرهنگی سرایان گفت: از ۱۷ اسفند ماه تا اول فروردین ۱۴ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری سرایان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، تقی عیدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سرایان جاذبه‌های فراوانی چون روستای هدف گردشگری مصعبی و کریمو، باغستان چرمه، دشت لاله بسطاق و کویر سه قلعه، و خانه‌های تاریخی دارد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرایان ادامه داد: برخی از این جاذبه‌ها چون دشت بسطاق برای همین ایام نوروز است که گل‌های زیبا در این دشت می رویند و روح انسان با دیدن این شگفتی‌ها تازه می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت کویر سه قلعه در سرایان برای رصد ستارگان و بحث نجوم بیان کرد: سه قلعه تاریک‌ترین آسمان ایران را دارد که برای علاقمندان به نجوم جذابیت خود را دارد.

عیدی با اشاره به اینکه در کویر سه قلعه پنج اقامتگاه بوم گردی فعالیت دارد، ادامه داد: همه امکانات برای رصد ستارگان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه از ۱۷ اسفندماه تا اول فروردین ۱۴ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری شهرستان سرایان بازدید کردند، گفت: در مجموع در شهرستان ۵۰ اثر شاخص تاریخی و صنایع دستی برای بازدید در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ آماده است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرایان یادآور شد: در ایام نوروز سه بازارچه صنایع دستی و سوغات در شهرستان سرایان برپا است که این بازارچه در شهرهای سه قلعه، آیسک و سرایان راه اندازی شده است.

عیدی افزود: ۱۵ اقامتگاه بوم گردی نیز در شهرستان سرایان طی ایام نوروز به مسافران و گردشگران ارائه خدمت می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1104802