sireh
02 فروردین 1402 - 01:11

استاندار لرستان: کاهش تصادفات و حفظ جان مسافران اولویت شورای ترافیک استان است

استاندار لرستان گفت: کاهش تصادفات و حفظ جان مسافران نوروزی و گردشگران اولویت اصلی تصمیمات در شورای ترافیک استان هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، فرهاد زیویار استاندار لرستان شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای ترافیک استان گفت: کاهش تصادفات و حفظ جان مسافران نوروزی و گردشگران اولویت اصلی تصمیمات در این شورا هستند.

وی عنوان کرد: هر چند هموطنان در این ایام در سفر هستند که این نشاط جامعه و چرخش برخی موضوعات اساسی و ظرفیت های گردشگری را به دنبال دارد اما قبل از این و اصل مطلب اقدامی است که باید انجام شود تا گردشگران صدمه ندیده و جانشان به خطر نیفتد.

استاندار لرستان ضمن تشکر گزارشات ارائه شده در جلسه، تصریح کرد: انتظار داریم در جلسات بعد مسئولین شهرستان‌ها نیز حضور داشته باشند تا در تصمیمات اتخاذ شده اطلاعات کامل‌تری را در اختیار اعضای شورا قرار دهند.

زیویار ابراز کرد: در خط مقدم خدمات سفر، پلیس و برخی دستگاه‌های دیگر از جمله راه و شهرسازی، راهداری و اورژانس حضور دارند.

وی گفت: انتظار داریم از جلسه امروز و تصمیماتی که در آن گرفته می‌شود تا جلسه بعد قدمی در مسیر کاهش تلفات و تصادفات برداشته شده و از هیچ تلاشی دریغ نشود.

استاندار عنوان کرد: خواسته ما این است که دستگاه‌های اجرایی ذیربط اقدامات لازم را انجام دهند.

زیویار با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان در روز سوم فروردین ماه، گفت: با شروع ماه مبارک رمضان سفرها کاهش پیدا کرده و رفت و آمدها فروکش خواهد کرد.

وی ادامه داد: هر چند این کاهش سفرها ممکن است به کاهش گردشگری در استان بیانجامد اما از طرفی باعث کاهش آمار تصادفات و تلفات جانی خواهد شد.

استاندار با اشاره به برگزاری جلسات شورای ترافیک در ایام نوروز به صورت منظم، خاطرنشان کرد: در این نشست‌ها می‌بایست راجع به نقاط حادثه خیز از جمله کیلومترهای ۳۰ شهرها، آزادراه‌ها، کمربندی‌ها و چهار خطه‌ها بیشتر فکر شود تا تصمیمات جامع‌تر و راهبردی ک‌تر اتخاذ شوند‌.

وی تاکید کرد: تمام هدف اعضای شورا این است که ماحصل تصمیمات اتخاذ شده در نهایت منجر به کاهش صدمات، خسارات و تلفات جانی شود.

استاندار ضمن ابراز امیدواری به این که آمار تصادفات و تلفات امسال نسبت به سال‌های گذشته کمتر شود، اظهار کرد: ممکن است در ۳روز اول سال آمار تصادفات به دلیل افزایش ۸۰ درصدی سفر در نوروز امسال نسبت به سال گذشته بیشتر باشد اما با شروع ماه مبارک رمضان سیر نزولی این آمار را شاهد خواهیم بود.

 زیویار عنوان کرد: انتظار داریم ۴۸ ساعت آینده به خاطر آغاز رمضان بار ترافیکی زیادی در محورهای ارتباطی استان را شاهد باشیم که به دلیل برگشت مسافران به شهرهای خود است.

وی ادامه داد: ظرف سه روز آینده فشار کاری زیادی متحمل همکاران خواهد شد.

استاندار لرستان تاکید کرد: همه باید کمک کنیم که در این سه روز کمترین خسارات را داشته و آمار تصادفات را به سمت منفی سوق دهیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1103531