sireh
02 فروردین 1402 - 13:18

برنامه‌های فرهنگی نوروز متناسب با هویت اصفهان باشد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: یکی از ارکان مهم ستاد تسهیل سفر باید موضوع فرهنگی باشد تا خدماتی تأثیرگذار را به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی صالحی سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در گفت‌وگویی در خصوص برنامه‌های کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان، اظهار کرد: ستاد سفر ابعاد مختلفی دارد که بخشی مربوط به تسهیلات سفر نوروزی، بخشی دیگر مربوط به آماده‌سازی زیرساخت‌های سفر، بخشی مربوط به حوزه خدماتی، اسکان و استراحت مسافران نوروزی و فراهم کردن شرایط برای حضور مسافران و بخشی نیز مربوط به سپری کردن اوقات آن‌ها در شهر است.

وی ادامه داد: باید تلاش شود برنامه‌های فرهنگی و هویتی متناسب بافرهنگ و ارزش‌های اصفهان مانند حوزه‌های تاریخی، فرهنگی، میراث تاریخی، ایثار و شهادت تولید شود تا مسافران نوروزی نیز با این ارزش‌ها آشنا شوند و در روزهایی که در اصفهان حضور دارند بهره‌برداری مناسبی داشته باشند.

صالحی تصریح کرد: نباید شهروندان اصفهانی نیز در این روزها فراموش شوند، پس لازم است برنامه‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته شود و برنامه‌هایی فرهنگی متناسب با هویت و فرهنگ اصفهان برای گذراندن اوقات فراغتشان تدوین شود که انتقال‌دهنده مفاهیم فرهنگی و هویتی باشد.

 سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: یکی از ارکان مهم ستاد تسهیل سفر باید موضوع فرهنگی باشد تا خدماتی تأثیرگذار را به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه دهد.

 وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که هرساله باید موردتوجه واقع شود این است که شهر به لحاظ زیرساختی و فضاسازی برای استقبال از سال جدید آماده باشد و تمام امکانات و زیرساخت‌ها در اختیار باشند تا نوروز خاطره‌انگیزی برای مردم رقم بخورد.

صالحی اضافه کرد: اگر نقصانی وجود دارد باید برای نوروز رفع شود تا کیفیت خدمات‌رسانی صورت بگیرد.

 سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر رعایت بهداشت در اسکان‌های نوروزی گفت: رعایت ایمنی و بهداشت محل اسکان و استراحت مسافران نوروزی و امکان دسترسی سریع به خدمات و مجموعه‌های خدماتی، تفریحی و گردشگری و کنترل شرایط ترافیکی از اولویت‌های مدیریت شهری است.

وی صالحی بیان کرد: شهر باید در نوروز آراسته به ارزش‌های فرهنگی و آیینی باشد و هویت شهر و نوروز حفظ و حراست شود تا خدمات‌رسانی ارزشمندی به مردم در حوزه‌های فرهنگی و هویتی صورت بگیرد.

صالحی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی اولویت این است که اصفهان و ظرفیت‌های آن به‌خوبی به مسافران نوروزی معرفی شود و نوروزی ماندگار برای آن‌ها رقم بخورد و از فرصت حضور مسافران در اصفهان برای پرداختن به جلوه‌های خاص تاریخی، فرهنگی و نگاه عقیدتی مردم در اصفهان بهره‌برداری شود تا اوقات فراغت خوبی را در اصفهان طی کنند.

 سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در حوزه فرهنگی تلاش بر این است تا با رویکرد مردم سپاری و استفاده از گروه‌های مردمی موضوعات فرهنگی را پیش ببریم زیرا در حوزه معرفی فرهنگ هر شهر معرف مردم آن شهر هستند.

وی اظهار کرد: مشارکت، هم‌افزایی و همدلی همه نهادها در موضوع فرهنگ مهم است تا با یک گفتمان واحد شرایط مناسب فرهنگی را در نوروز فراهم کنیم و برنامه برای همه اقشار جامعه در همه ساعات و همه مکان‌ها و دسترسی به موضوعات فرهنگی فراهم باشد.

صالحی در پایان گفت: نگاه به مقوله نوروز و گردشگران فقط نگاه فیزیکی و حضور مسافران در شهر نیست، بلکه توجه به انتقال مفاهیم و ارزش‌ها نیز از اولویت‌ها است.

پایان پیام/۶۳۱۳۷/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1104535