sireh
02 فروردین 1402 - 16:02

۷۵۰ میلیارد تومان برای بهسازی راه‌های مواصلاتی خراسان شمالی تخصیص یافت

معاون توسعه منابع و برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از ابلاغ اعتبار ۷۵۰ میلیاردی برای بهسازی راه‌های خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمد تیموری امروز در بازدید از محورهای استان خراسان شمالی اظهار داشت: وضعیت بهسازی راه‌های مواصلاتی در چند کریدور اصلی کشور برای وزارت راه و شهرسازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. که یکی از آن  محور مشهد، بجنورد به استان‌های شمالی کشور و هم‌چنین محور کناره خزر به عنوان یکی از این شریان‌های حیاتی کشور است.

معاون توسعه منابع و برنامه‌ریزی سازمان راهداری کشور تصریح کرد: برای بهسازی محورهای مواصلاتی در خراسان شمالی در سال 1401 بیش از 750 میلیارد تومان ابلاغ اعتبار انجام شده است.

تیموری گفت: 80 درصد از این میزان اعتبار تا کنون به استان تخصیص داده شده و این اعتبار برای بهسازی، ساخت راه‌های جدید و اصلاح نقاط حادثه‌خیز مصروف می‌شود. این رقم در دولت سیزدهم دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: امیدواریم با این اعتبارات وضعیت محورهای مواصلاتی استان بهبود یافته و شاهد ایمنی بیشتر و رضایت خاطر مترددین از این معابر و محورها باشیم.

به گزارس تسنیم، استان خراسان شمالی در مسیری به طول حدود 300 کیلومتر، استان‌های شمالی کشور را به استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد متصل می‌کند.

انتهای پیام/311/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1104774