sireh
02 فروردین 1402 - 12:17

ویژه‌برنامه‌های نوروز ١٤٠٢ در بانه آغاز شد

سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بانه از آغاز ویژه‌‌برنامه‌های نوروز ١٤٠٢ با عنوان «نه‌وروزانه» در این شهرستان خبر داد.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بانه اظهار داشت: برای نوروز  ١٤٠٢ ویژه‌برنامه‌هایی با عنوان «نه‌وروزانه» پیش‌بینی شده که شامگاه سه‌شنبه با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌ فرهنگی و  جمعی از مسئولان آغاز شد.

وی گفت: نوروز فرصتی برای یادآوری آداب و رسوم و آموزش آیین‌های ملی و احترام به طبیعت است.

سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بانه اظهار کرد: خوشبختانه توانستیم در این ایام با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر بانه و با تلاشی منظم و برنامه‌ریزی مدون برنامه‌ای ویژه برای میزبانی درخور شان مردم این دیار و مسافران و گردشگران نوروزی تدارک ببینیم.

وی در ادامه از برپایی ٢٠ غرفه عرضه محصولات صنایع دستی به صورت کارگاه‌های زنده و همچنین غذاهای محلی در این برنامه خبر داد.

به گفته وی، برگزاری بازی‌های بومی محلی، برگزاری مسابقات و اجرای موسیقی محلی از دیگر برنامه‌های ویژه این ایام در شهرستان بانه خواهد بود.

حسینی با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های نوروزی این شهرستان تا ١٢ فروردین‌ماه هر شب از ساعت ٢٠ در محل پایانه مسافربری بانه پذیرای مهمانان نوروزی و شهروندان است، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با برگزاری برنامه‌های شاد و متنوع نوروزی ماندگار برای مسافران و گردشگران نوروزی رقم بزنیم.

انتهای پیام/2330/74

منبع: فارس
شناسه خبر: 1104413