sireh
02 فروردین 1402 - 11:12

۳۰۰ اثر تاریخی درمیان گردشگران را فرا می‌خواند

بیرجند- مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با اشاره به آمادگی شهرستان درمیان برای میزبانی از مسافران نوروزی گفت: در شهرستان درمیان ۳۰۰ اثر تاریخی وجود دارد که تعداد ۱۰۱ اثر آن ثبت ملی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی شاه وردی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی در راستای بازدیدهای ستاد اجرایی خدمات سفر به همراه فرماندار شهرستان درمیان صبح امروز از نوروزگاه ها و بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات و اکیپ‌های در مبادی ورودی این شهرستان بازدید کرد.

شاه وردی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه جانمایی بسیار خوبی در مورد بازارچه‌ها صورت گرفته و در ابعاد مناسبی طراحی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌جنوبی با اشاره به برخی از پتانسیل‌های شهرستان درمیان اظهارکرد: درمیان هم از جهت مذهبی به واسطه مساجد قدیمی و تاریخی و هم از جهت طبیعی با دارا بودن روستاهای زیبای هدف گردشگری می‌تواند مقصد خوبی برای سفر باشد.

وی بیان داشت: در شهرستان درمیان ۳۰۰ اثر تاریخی وجود دارد که تعداد ۱۰۱ اثر آن ثبت ملی شده است.

به گفته وی ۵ بازارچه صنایع دستی نیز در ایام نوروز امسال در این شهرستان راه اندازی شده است.

شاه وردی با تأکید بر اینکه درمیان خانه‌های تاریخی با معماری جذاب نیز دارد، گفت: امیدواریم همه کسانی که از درمیان بازدید می‌کنند، خاطره خوشی از اقامت در این شهر داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1104064